Що відбувається з легенями людей, коли вони отримують коронавірус?

Лікар Джон Вілсон пояснює діапазон впливів Covid-19, від яких немає симптомів, до важких захворювань із пневмонією

Те, що стало відомим як Covid-19, або коронавірус, почалося наприкінці 2019 року як скупчення випадків пневмонії з невідомою причиною. Причиною пневмонії було виявлено новий вірус – важкий гострий респіраторний синдром коронавірус 2 або Sars-CoV-2. Хвороба, викликана вірусом, – Covid-19.

Зараз оголошена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) пандемією, більшість людей, які перенесли контракт на Covid-19, страждають лише легкими, холодними симптомами.

Карта коронавірусу: як випадки Covid-19 поширюються по України

 Детальніше

ВООЗ каже, що близько 80% людей із ковідом-19 одужують, не потребуючи спеціального лікування. Лише приблизно одна шоста людина тяжко хворіє «і утруднює дихання».

Тож як Covid-19 може перерости у більш серйозне захворювання із пневмонією, і що це робить для наших легенів та решти нашого тіла?

Як вірус вражає людей?

“Гардіан Австралія” поспілкувався з професором Джоном Вілсоном, обраним президентом Королівського австралійського коледжу лікарів та лікарем-респіратором.

Він говорить майже про всі серйозні наслідки пневмонії Covid-19.

Вілсон каже, що людей, які ловлять Covid-19, можна класифікувати на чотири широкі категорії.

Найменш серйозними є люди, які є “субклінічними” та мають вірус, але не мають симптомів.

Далі йдуть ті, хто потрапляє до інфекції у верхні дихальні шляхи, що, за словами Вілсона, «означає, що у людини температура та кашель, і, можливо, більш легкі симптоми, такі як головний біль або кон’юнктивіт».

Він каже: “Люди з незначними симптомами все ще здатні передавати вірус, але можуть не знати про це”.

Найбільша група тих, хто позитивно сприймає Covid-19, і людей, які, швидше за все, представляють у лікарнях та операціях, – це ті, хто розвиває ті ж симптоми, що нагадують грип, які зазвичай не дають їм працювати.

Скільки випадків коронавірусу є в Австралії? Номери та статистика Covid-19

 Детальніше

Четверта група, каже Вілсон, розвине важку хворобу, яка має пневмонію.

Він каже: “У Ухані з’ясувалося, що з тих, хто випробував позитивну допомогу і звернувся за медичною допомогою, приблизно 6% мали важку хворобу”.

ВООЗ стверджує, що люди похилого віку та люди, що мають основні проблеми, такі як високий кров’яний тиск, проблеми з серцем та легенями або діабет, мають більше шансів на розвиток серйозних захворювань.

Як розвивається пневмонія?

Коли у людей з Ковід-19 розвивається кашель і лихоманка, Вілсон каже, що це результат інфекції, що потрапляє до дихального дерева – повітряних проходів, які проводять повітря між легенями і зовні.

Він каже: «Підкладка дихального дерева травмується, викликаючи запалення. Це в свою чергу дратує нерви в оболонці дихальних шляхів. Просто плямка пилу може стимулювати кашель.

“Але якщо це погіршиться, воно проходить повз лише прокладку дихальних шляхів і переходить до газообмінних установок, які знаходяться в кінці повітряних проходів.

“Якщо вони заражаються, вони реагують, виливаючи запальний матеріал у повітряні мішечки, що знаходяться в дні наших легенів”.

Якщо повітряні мішечки потім запалюються, Вілсон каже, що це викликає “виплив запального матеріалу [рідини та запальних клітин] в легені, і у нас закінчується пневмонія”.

Він каже, що легені, які заповнюються запальним матеріалом, не в змозі потрапляти в кров достатньо кисню, знижуючи здатність організму приймати кисень і позбавлятися від вуглекислого газу.

“Це звичайна причина смерті з важкою пневмонією”, – говорить він.

Як можна лікувати пневмонію?

 Детальніше

Професор Крістін Дженкінс, голова Фонду легенів Австралії та провідний лікар-респіратор, сказала Guardian Australia: “На жаль, поки що у нас немає нічого, що може зупинити людей, які страждають на пневмонію Covid-19.

«Люди вже випробовують всілякі ліки, і ми сподіваємось, що ми можемо виявити, що існують різні комбінації вірусних та противірусних препаратів, які можуть бути ефективними. Наразі не існує встановленого лікування, окрім підтримуючого, яке ми надаємо людям у реанімації.

“Ми провітрюємо їх і підтримуємо високий рівень кисню, поки легені не зможуть знову нормально функціонувати, коли вони відновляться”.

Вілсон каже, що пацієнти з вірусною пневмонією також ризикують розвинути вторинні інфекції, тому вони також будуть лікуватися противірусними препаратами та антибіотиками.

“У деяких ситуаціях цього недостатньо”, – говорить він про поточну спалах. “Пневмонія пройшла безславно, і пацієнти не вижили”.

Чи відрізняється пневмонія Covid-19?

Дженкінс каже, що пневмонія Ковід-19 відрізняється від найбільш поширених випадків, коли люди приймаються до лікарень.

«Більшість типів пневмонії, про які ми знаємо, і про які ми приймаємо людей до лікарні, є бактеріальними, і вони реагують на антибіотик.

Вілсон каже, що є докази того, що пневмонія, викликана Covid-19, може бути особливо важкою. Вілсон каже, що випадки коронавірусної пневмонії, як правило, вражають усі легені, а не лише невеликі частини.

Він каже: “Після того, як у нас є інфекція в легенях, і якщо вона стосується повітряних мішечків, то реакція організму спочатку намагається знищити [вірус] і обмежити його реплікацію”.

Але Вілсон каже, що цей “механізм швидкого реагування” може бути порушений у деяких групах, включаючи людей з серцевими та легеневими захворюваннями, діабетом та людей похилого віку.

Дженкінс говорить, що, як правило, люди віком від 65 років ризикують захворіти на пневмонію, а також люди з такими захворюваннями, як діабет, рак або хронічне захворювання, що вражають легені, серце, нирки або печінку, курці, корінні австралійці та ін. немовляти віком від 12 місяців і старше.

«Вік є головним провісником ризику смерті від пневмонії. Пневмонія завжди є серйозною для літньої людини і насправді вона була однією з головних причин смерті людей похилого віку. Зараз у нас дуже хороші методи лікування пневмонії.

«Важливо пам’ятати, що незалежно від того, наскільки ви здорові та активні, ризик отримати пневмонію зростає з віком. Це тому, що наша імунна система природно слабшає з віком, що ускладнює наше тіло для боротьби з інфекціями та хворобами ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *